طرز تهیه میرزا قاسمی به روش سنتی

مواد لازم برای ۴ تا ۵ نفر

۵ تا ۶ عدد بادنجان درشت و بدون تخم
سیر بزرگ یک حبه
تخم مرغ ۵ عدد
گوجه فرنگی نیم کیلو
زردچوبه و نمک به میزان لازم
روغن زیتون


ابتدا بادنجانها را کبابی میکنیم بهتراست اگر منقل و محیط استفاده از آن را دارید بادنجانها را روی ذغال کبابی کنیم ولی اگر شرایط کبابی کردن آنها را روی منقل ندارید میتوانید بادنجانها را روی گاز کبابی کنید فقط توجه داشته باشید حسابی همه جای آن را کبابی کنید طوری که پوست آن کاملا تغییر شکل میدهد٬ بعد در حالی که بادنجانها هنوز گرم است پوست آنها را بگیرید و در ظرفی قرار دهید و آنها را خوب ساطوری میکنیم.
نکته مهم دیگر طرز پخت سیر داغ آن است که باید کاملا سنتی پخته شود٬ سیرها را کاملا پوست کنده و در ظرفی آنها را خوب میکوبیم طوری که کاملا له شوند بعد سیرهای کوبیده شده را درون ماهی تابه ای که با روغن زیتون کمی گرم شده میریزیم و تفت میدهیم٬ بعد به سیر یک قاشق چایخوری زردچوبه اضافه میکنیم توجه داشته باشید که سیر نباید خیلی سرخ شود چون تلخ و بد طعم میشود زمانیکه سیر هنوز نرم

است و خیلی سرخ نشده تخم مرغها را به آن اضافه میکنیم نمک لازم را اضافه کرده و خوب هم میزنیم تا تمام سیر و تخم مرغها با هم ترکیب شوند. و شعله گاز را کم میکنیم.
گوجه ها را قبلا به اندازه دانه های حبه قند خورد میکنیم و درون ماهی تابه ای که سیرو تخم مرغ در آن پخته شده می ریزیم ولی فعلا آنها را با سیرها مخلوط نمکنیم و میگذاریم گوجه ها کم کم بپزند به آب بیفتند و بادنجانهای کبابی را هم درون تابه ریخته و همه مواد را با هم ترکیب میکنیم و با شعله کم میگذاریم به روغن بیفتد مقدار نمک آن را چک کنید تا کم یا زیاد نشود.
اگر رنگ گوجه های شما رنگ قشنگی نداشت میتوانید یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی به موادتان اضافه کنید. میرزا قاسمی شما آماده است.
این غذا را میتوانید با برنج نوش جان کنید.

برکت و شادی مسیح بر سفره های شما

نویسنده : آشپزخانه ما .