طرز تهیه آش رشته

برای ۶ تا ۸ نفر

مواد لازم: نخود٬ لوبیا قرمز٬ عدس هر کدام به اندازه یک پیمانه پلوپز
تره٬ جعفری٬ گشنیز و اسفناج  یک کیلوگرم
پیاز متوسط ۳ عدد
سیر یک حبه
کشک یک شیشه
رشته آشی یک بسته ۵۰۰  گرم
نمک و زردچوبه به مقدار لازم
نعناع خشک ۲ قاشق سوپ خوری

طرز تهیه: نخود و لوبیا را بهتر است از شب قبل خیس کنید عدس نیازندارد که قبلا خیس شود چون زود میپزد. برای پخت این مقدار آش به یک قابلمه بزرگ نیاز دارید. چون حبوبات و رشته بعد از پختن حسابی حجم پیدا میکند و تمام فضای قابلمه را پر میکند پس بهتر است یک قابلمه ۸ لیتری داشته باشید .
نخود و لوبیا  را که از شب قبل خیسانده ایم را جداگانه میپزیم چون زمان پخت آنها کاملا با هم متفاوت است و بهتر تمام حبوبات را جدا جدا بپزیم تا پختی دلپذیر پیدا کنند٬ عدس راهم جداگانه میپزیم.
درون قابلمه آش یک عدد پیاز خورد شده را حسابی تفت میدهیم بعد به آن زردچوبه اضافه میکنیم
و تمام حبوبات پخته شده را درون قابلمه ریخته و سبزیها را هم که قبلا خورد کرده ایم ( سبزی آش را باید معمولا درشت تر خورد کرد) درون قابلمه ریخته میگذاریم و آب جوشیده شده به مقدار لازم اضافه میکنیم و میگذاریم کمی بپزد و رنگ آش کمی تغییر کند  سبزی زمان زیادی برای پخت نیاز ندارد بنابراین میتوانیم بعد از ۵ دقیقه که از پخت آن گذشت٬ رشته آش را به آن اضافه میکنیم.
رشته باعث میشودکه آب آش گرفته شود پس میتوانیم کمی آب جوش اضافه کنیم  وآش را هم بزنیم و غلظت آن را تخمین بزنیم. اگر آش حالت شل داشت میتوانیم در ظرفی جداگانه یک قاشق آرد ریخته آن را با کمی آب سرد کاملا هم بزنید تا کاملا یکدست شود و به آش اضافه کنید توجه داشته باشید که آش نباید شل باشد و حالت سوپ نباید داشته باشد .
برای رشته۱۲ تا ۱۵ دقیقه کافی است که پخته شود.
برای تزئین پیاز داغ را کاملا خوب سرخ میکنیم تا طلایی خوشرنگ شود اگر میخواهید پیاز داغ زیبایی داشته باشید آنها را بعد از انکه کاملا برشته شد روی دستمال کاغذی پهن کنید تا کاملا خشک شود .
سیر را هم خورد کرده به همین روش سرخ کنید.
برای سرخ کردن نعناع بعد از انکه روغن شما داغ شد نعناع خشک را درون آن ریخته و زود بردارید وگرنه نعناع شما تلخ و سیاه رنگ خواهدشد.
کشک را بهتر است قبل از مصرف بجوشانید و اگر غلیظ بود کمی آب جوش به آن بیفزایید. میتوانید به کشک مقدار کمی زعفران اضافه کنید تا رنگی زیباتر پیداکند.

اکنون برای تزیین میتوانید روی آش را اول کشک بریزید بعد با پیاز داغ ٬سیرداغ و نعناع داغ آنرا تزیین کنید و نوش جان کنید.
برکت و شادی مسیح بر سفره ها و خانه هایتان باد.
تهیه و نوشته : آشپزخانه ما