۹ غذای روزانه که نباید دوباره گرم شوند

۹ غذای روزانه که نباید دوباره گرم شوند

قبل از اینکه مرغ اضافه آمده از شب قبل را بار دیگر گرم کنید، حتما این مطلب را مطالعه کنید

گرم کردن دوباره غذا چیزی هست که بیشتر مردم انجام میدهند. تحقیقات نشان داده که دوباره گرم شدن برخی از غذاهای مورد علاقه ی ما، برای سلامتی بدن ما واقعا خطرناک است، واگر آنها را در وضعیت درستی نگهداری نکرده باشیم باز هم تولید مسمومیت های خطرناک میکند.

بطور مثال این هشت غذا اگر درست نگهداری نشوند، و یا دوباره گرم شوند باعث مسمومیت غذایی میشوند:

کرفس، اسفناج و چغندر

گرم کردن این سبزیجات باعث میشود که نیترات از آنها آزاد شود و سمی شود- اگر برای بار دوم گرم شوند از خود موادرادیو اکتیو و سرطان زا آزاد کند

پس بهترهست که این غذاها را سعی کنید که اصلا گرم نکنید و بصورت سرد میل کنید.. و یا اگر غذایی را که میخواهید گرم کنید ، این نوع سبزیجات را از آن خارج کنید و بیرون از ظرف غذایی بگذارید که قصد گرم کردنش را دارید.

قارچ:

معمولا قارچ در همان زمانی که پخته میشود و سرو میشود، باید حتماخورده شود و یا اگر برای روز بعد ماند بصورت سرد آنرا میل کنید. گرم کردن دوباره ی قارچ تولید سمی میکند که بسیار خطرناک است و سیستم گوارشی شما را تخریب میکند و حتی ممکن است باعث بیماری قلبی شود.

تخم مرغ:

گرم کردن دوباره ی تخم مرغ آب پز یا نیمرو یا له شده، باعث آزاد شدن سم میشود و میتوانید مشکلات بسیاری در سیستم هاضمه ی شما ایجاد کند و خطرات جبران ناپذیری برای ارگان های بدن بهمراه دارد.

سیب زمینی ها

reheatFoods-
reheatFoods-

سیب زمینی ها خیلی مرموز هستند-

اگر آنها را در دمای اتاق بگذاریم تا حرارتش آرام آرام کم شود تا سرد شود، در این فاصله باکتری در آن تولید میشود و رشد میکنه بنام باکتری بتولینوس که یک باکتری نادر است. این باکتری با ماکروویو هم از بین نمیرود و کشته نمی شود، پس بهترین است که سیب زمینی ها را بلافاصله تا قبل از اینکه سرد شود در یخچال نگهدارید و آنرا دوباره گرم نکنید.

به طور کلی فایده و ویتامین سیب زمینی فقط برای همان روز اول پخت است و باید همان روز خورده شود و اگر برای روز بعد بماند هیچ سود و منفعتی برای بدن ندارد.

برنج

طریقه ی نگهداری برنج مهم است. طبق گفته ی آژانس استاندارد غذایی، برنج خام میتواند هاگ باکتریایی تولید کند که باعث مسمومیت غذایی میشود. وقتیکه برنج پخته شد، این هاگ ها جان میگیرند… و زمانیکه برنج پخته شده را در آشپزخانه رها میکنید این هاگ ها از خود فعالیت نشان داده و ممکن است که تولید سم هایی کنند که باعث اسهال و استفراغ شوند. گرم کردن دوباره برنج هرگز این سم تولید شده  را از بین نمی برد.

مرغ

پروتیین مهمترین بخش در یک وعده غذایی کامل  مثل شام یا نهار است. ولی اگر این پروتیین سرد شود و بخواهید آنرا برای بار دوم گرم کنید ماجرا کاملا تغییر میکند. گرم کردن دوباره ی مرغ باعث میشود که سم تولید شده در قسمت سیستم هضم شما مشکل ایجاد کند

گرم کردن دوباره ی مرغ بسیار خطرناک است بخاطر اینکه ، ساختار پروتیین گوشت مرغ پس از یک روز پخت کاملا تغییر پیدا میکند. بخاطر همین حتی تخته ای که روی آن گوشت مرغ خام را برش میدهید بسیار مهم است و باید بسیار تمیز باشد و چیز دیگری روی آن بریده نشود.

بهتر است گوشت مرغ مانده در یخچال برای روز بعد را بصورت سرد میل کنید.

 

مترجم: راشین سایروس

منبع:

dietoflife.com/attention-never-reheat