فسنجون گیلانی – اناربیج یا انارآویج

این خورشت گیلانی بسیار خوشمزه است و طعم بسیار بهتری از فسنجان دارد به دلیل آنکه در گوشت قلقلی و گردوی آسیاب شده ی آن سبزی های بسیار خوش طعمی وجود دارد که طعم این خورشت را بسیار دلپذیر میکند . درست کردن آن را حتما به شما توصیه می کنیم

مواد لازم:
گردو آسیاب شده  ۳۰۰ گرم
سبزی اناربیج (تره، گشنیز، جعفری، نعناع، خالواش، چوچاق) خرد شده و سرخ شده

(میزان جعفری؛ تره و گشنیز باید بیشتر از نعناع و خالواش و چوچاق باشد) ۳۰۰ گرم
سبزی اناربیج خشک (سرخ نشده) ۲ قاشق غذاخوری  برای استفاده در گوشت چرخ کرده
گوشت چرخ کرده ۴۰۰ گرم
پیاز درشت ۱ عدد
رب انار ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری
آبغوره ۱ لیوان
نمک، فلفل، گلپر

مغزگردو را مثل گردوى خورش فسنجان میسائیم تا نرم شود. سبزى ها را تمیز نموده و شسته میگذاریم تا آبش برود و بعدا ساطورى کرده یعنی ریز خرد نموده و بعد آنرا با روغن سرخ میکنیم.

پیاز را در گوشت چرخ کرده – رنده نموده ونمک و فلفل را اضافه کرده و سبزی خشک به آن میزنیم و همه را  با هم مخلوط میکنیم.  آنگاه از آن  کوفته هاى کوچکی که به از یک گردو کوچکتر باشد، درست میکنیم و کنار میگذاریم.

گردو آسیاب شده را در کمی آب حل میکنیم و خوب هم میزنیم تا گلوله نداشته باشد. سپس آن را با سه یا چهار لیوان آب و رب انار میگذاریم با حرارت ملایم یکی دو ساعت بپزد و مثل فسنجون هر دفعه کمی آب سرد اضافه میکنیم تا  زمانیکه گردو روغن بیندازد. وقتی خورشت کمی روغن انداخت و گردو کمی پخت؛ سبزی تازه  را که از قبل سرخ کرده ایم اضافه میکنیم  اگه سبزی های محلی را ندارین اشکال نداره. نسبت خالواش و چوچاق به بقیه سبزیها کمتر باید باشه و مقدار سبزی نسبت به گردو بیشتر. سبزی های خرد شده رو در روغن کم سرخ می کنیم و وقتی به اندازه کافی، آب سرد توی خورش ریختیم، سبزی رو اضافه می کنیم. و میگذاریم تا چند تا جوش بزند.

تا سبزى پخته شود. آنگاه کوفته ها را یک یک داخل خورشت که در حال جوشیدن است میاندازیم تا خورش ازجوش نیفتد و کوفته ها باز نشود. آبغوره و نمک و فلفل و گلپر را اضافه میکنیم و میگذاریم روى آتش ملایم چند جوش دیگر بزند و رنگ اناربیج ما خوش رنگ شود. این خورشت را با حرارت ملایم بپزید تا هم به روغن بیفتد و هم طعم خوبی پیدا کند.

هنگامی که کوفته ها پخته شد و رنگ خورشت خوب شد و خورش جا افتاد ؛ آنرا از روی حرارت برمیداریم. غلظت این خورش مثل فسنجان است و باید کم آب باشد
این خورشت معمولا ترش است اگه زیاد ترش دوست ندارید میتوانید مقدار آبغوره یا رب انار آن را کم کنید یا وقتی آبغوره و رب انار را در خورشت ریختید به آن کمی شکر اضافه کنید ولی اصلی ت این غذا به ترش بودن آن است.

این خورشت را به طور سنتی با برنج کته می خورند شما هم نوش جان کنید و لذت ببریدو

نکته (سبزی چوچاق وخالواش سبزی محلی گیلانی است که هم میتوانید به صورت خشک نگهداری کنید و هم تازه آنرا فریزی کنید و همیشه داشته باشید)

برکت خدا بر خانه ها و سفره های شما باد

آشپزخانه ی ما