کدو حلوایی

طرز تهیه کاکا- نون صبحانه کدو حلوایی

این نون خوشمزه ی صبحانه متعلق به استان گیلان است.
مواد لازم
پوره کدو حلوایی ۴۰۰ گرم _ ۲ پیمانه
شکر ۱۵۰ گرم
نمک یک چهارم قاشق چایخوری
دارچین یک قاشق مرباخوری
هل یک دوم قاشق مرباخوری
آرد برنج۵ قاشق پر
آرد گندم۵ قاشق پر
شیر یک چهارم پیمانه
گلاب یک تا دوقاشق غذاخوری
بیکینگ پودر یک قاشق چایخوری
گردوی پودر شده (در صورت تمایل) نصف پیمانه

کاکا-نون-صبحانه-کدو-حلوایی
کاکا-نون-صبحانه-کدو-حلوایی
طرز تهیه :
قبل از هر چیز یادآوری کنیم که میتوانید یک عدد تخم مرغ هم استفاده کنید که حتما برای اضافه کردن آن، احتمالا یک مقدار بسیار کم هم باید آرد اضافه کنید. هم میتوانید تخم مرغ بزنید و هم میتوانید نزنید. بهتر است هر دو را امتحان کنید و ببینید کدام را می پسندید ولی در کل زیاد فرقی ندارد.
کدو را خرد کنید و آنرا با نصف پیمانه آب بپزید. بعد از پخت، پوست آنرا جدا کنید و با چنگال خوب له کنید ، یا بریزین تو غذاساز .
شکر ، هل ، دارچین ، تخم مرغ ، گلاب، آرد گندم و برنج را اضافه کرده و خوب مخلوط کنید (گردو را هم که آسیاب کردید را میتوانید الان به مواد اضافه کنید) شیر را کم کم استفاده میکنیم تا مایه ما زیاد شل نشود . ممکن است مقدار مصرف آرد کم یا زیاد باشد این بستگی به غلظت مواد شما دارد. اگر هم مایه زیاد شل شد میتوانید به آن کدو اضافه کنید.
مایه ما، نه باید شل باشه که قادر به شکل گرفتن نباشد و نه آنقدر سفت باشد که کدو حالت خمیری پیداکند، باید حد متوسط باشد، یک چیزی مانند مواد کتلت باشد.
بعد مواد را بین یک تا دوساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند. هر چه مایه بیشتر استراحت کند کیفیت آن بهتر میشود. حتی میتوانید از شب قبل درست کنید و در یخچال بگذارید و برای صبحانه آنرا درست کنید. سپس آنرا توی کف دست بصورت خیلی نازک گرد کرده و توی روغن سرخ کنید. یا با ملاقه توی تابه بریزید و آنرا بصورت گرد شکل دهید و ضخامت آن نباید زیاد باشد.
میتوانید گردو هم به مایه ی این نان اضافه کنید که آنرا بسیار خوشمزه میکند.
pancack
pancack
این نان شیرین را میتوانید هم برای صبحانه استفاده کنید که بسیار خوشمزه و مقوی است و هم برای عصرانه میل کنید که خاصیت غذایی بسیار بالایی دارد.
برکت خداوند بر شما و خانه ی شما.