طرز تهیه ترش تره

مواد لازم:
۱- اسفناج ،برگ چغندر،گشنیز، تره ،جعفری ، شوید ( ۱ کیلو )
۲- برنج ( ۲ قاشق غذاخوری )
۳- آب (۱ لیوان )
۴- آب غوره یا آب نارنج ( نصف لیوان )
۵- نعنا وخالیواش تازه ( ازهر کدام نصف دسته ) (درصورت عدم دسترسی به خالیواش از نعنا استفاده میکنیم )
۶- سیر ( ۱ بوته کوچک یا چند پره)
۷- نمک ، فلفل ،به مقدار کافی
۸- روغن (نصف لیوان )
۹- تخم مرغ ( ۳ عدد)
طرز تهیه:
ابتدا سبزی ها را خوب پاک کرده و می شوییم . وقتیکه آب آن کاملا گرفته شد خرد می کنیم ولی توجه کنید که ریز نشود بلکه مانند سبزی آش کمی درشت باشد.

برنج را هم می شوییم وکمی میگذاریم خیس بخورد . آنگاه برنج و سبزی های خرد شده را در قابلمه مناسب می ریزیم و با یک لیوان آب میگذاریم  تا بپزد.

بعداز پختن سبزی و برنج، سایر افزودنیها را یعنی آب غوره یا آب نارنج را به آن اضافه می کنیم و صبر می کنیم تا خوب جا بیفتد. در این فاصله هم غذا را می چشیم و اگر ترشی غذا کم بود، باز هم به آن آبغوره یا آب نارنج به دلخواه اضافه میکنیم تا به حد قبول ذائقه برسد. البته به خاطر داشته باشید که این غذا معمولا باید ترش باشد.

نعناع، خالواش را که خرد کردیم در تابه ای همراه کمی نمک، فلفل در روغن ، سرخ می کنیم و به جمع محتویات قابلمه اضافه می کنیم تا با هم بپزد.
سیر را پوست کرده و آنرا کاملا در یک هاون میکوبیم تا له شد درون یک تاله مقداری روغن ریخته و سیرها را به همراه کمی نمک میگذاریم کمی تفت داده شود و به آن زرد چوبه اضافه کرده و هم میزنیم و تخم مرغ ها را با سیر کاملا مخلوط میکنیم طوریکه سیر و تخم مرغ در تابه به یک شکل در بیایند وقتی پخت با قاشق مخلوط تخم مرغ و سیرداخل خورشت میریزیم  و خورشت را خیلی خوب هم میزنیم و میگذاریم جا بیفتد

معمولا در کنار این خورش یکی از چاشنی هایی که در شهر های شمالی ایران مصرف میشه ماهی شور یا ماهی دودی است

این خورشت میتوانید با برنج کته میل کنید که بسیار لذیذ میشود.

خانه ما – از خداوند برایتان آرزوی برکات آسمانی بر خانه و خانواده شما را دارد.