شِپردز پای shepherd’s pie

این یک غذای محبوب و خوشمزه ی انگلیسی است که حاوی تمامی گروه ویتامین ها میباشد. سبزیجات و پروتین و کربوهیدرات. برای یک روز تعطیل و یا یک روز پر کار بسیار عالی ست و خستگی را از تن در میاورد.

shepherd's pie
shepherd’s pie

حتما امتحانش کنید:

مواد لازم:

یک عدد پیاز قرمز بزرگ

دوعدد هویج

دو عدد ساقه ی تازه ی کرفس

سبزیجات خرد شده و گوشت
سبزیجات خرد شده و گوشت

سه حبه سیر

یک مشت رزماری تازه

روغن زیتون

۵۰۰ گرم گوشت چرخ کرده ی کم چربی گوساله

یک لیوان سر پر گوجه فرنگی خرد شده

نمک و فلفل سیاه

یک کیلو و نیم سیب زمینی

۱۰۰ میلی لیتر شیر تازه

دو تا قاشق غذاخوری کره

پنیر چدار و پارمازان به اندازه ی یک مشت

 

 

طرز تهیه :

هویج  را پوست کنید و بسیار ریز خرد کنید

گوشت و سبزیجات
گوشت و سبزیجات

کرفس را بسیار ریز مانند هویج خرد کنید

پیاز را نگینی خرد کنید

سیر را له کنید تا عطر آن بیشتر شود

برای آماده کردن گوشت: روزماری ها را از ساقه اش جدا کنید –  قابلمه ای را داغ کنید و  بعد روی حرارت ملایم روغن زیتون را ریخته و پیاز و هویج و کرفس را در آن تفت دهید کمی که نرم شد، سیر  و برگ های روزماری را اضافه کنید بعد از آن گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و برای ۱۰ دقیقه بگذارید با سبزیجات تفت شود و مرتب این مواد را بهم بزنید.

سپس یک لیوان سر پر گوجه فرنگی تازه که خرد شده است را به مواد اضافه کنید. ( اگر شراب قرمز در دسترس داشتید یک استکان شراب قرمز هم اضافه کنید)  یک لیوان هم عصاره ی گوشت اضافه کنید . نمک و فلفل را اضافه کرده و بعد از چند جوش زدن، حرارت را کم کنید و بگذارید آرام آرام بپزد ، تا جایی که آبش کاملا تمام شود ولی مراقب باشید که اصلا ته نگیرد .

برای تهیه پوره سیب زمینی: سیب زمینی ها را کاملا پوست کنید- به دوقسمت تقسیم کنید … بعد در قابلمه ای بریزید و آب جوش روی آن ریخته بطوری که آب آن دو بند انگشت بالاتر از سطح سیب زمینی ها باشد، نمک بزنید و بگذارید برای مدت زمان ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزد.. بعد با یک چنگال امتحان کنید که کاملا پخته باشد

سیب زمینی های پخته را داخل صافی بریزید، بعد داخل قابلمه ای سیب زمینی ها را له کنید ، شیر را گرم کنید و بعد شیر را بهمراه کره و نمک و فلفل و پنیر چدار را به سیب زمینی ها اضافه کرده و مرتب هم بزنید تا یک پوره ی یکدست و نرم و خوش طعم بدست بیاید.

یک ظرف پیرکس یا سفالی مخصوص فر را کاملا با کره چرب کنید تا بعدا غذا به آن نچسبد و راحت تر سرو شود

پوره سیب زمینی گوشت سبزیجات
پوره سیب زمینی گوشت سبزیجات

فر را  در این دما  ۱۹۰ºC/375ºF/gas 5 از قبل گرم کنید

مواد گوشتی را کاملا در کف ظرف بچینید – سپس پوره ی سیب زمینی را روی آن بریزید تا کاملا مواد گوشتی را بپوشانید و میتوانید چند تا از برگ رزوماری را هم داخل پوره سیب زمینی کنید. سپس داخل فر بگذارید تا برای مدت ۳۰ دقیقه بپزد.

وقتی سطح پوره ی سیب زمینی کمی طلایی شد و حرکت حباب های غذا را مشاهده کردید ، غذا حاضر است

این غذا را به همراه نخود فرنگی فراوان و کلم برکلی میل کنید

(نکته: میتوانید داخل سبزیجات از نخود فرنگی و فلفل دلمه ای خرد شده هم استفاده کنید- میتوانید این غذا را به همراه لوبیا سبز و هویج پخته هم سرو کنید. این غذا به همراه سس گوشت گریوی بسیار خوشمزه میشود)

برکت خداوند عیسی مسیح بر شما و خانه های شما

خانواده مسیحی

شِپردز پای
شِپردز پای