استیک با سس فلفل سیاه2

استیک با سس دانه های فلفل سیاه

استیک با سس دانه های فلفل سیاه (به روش سنتی اروپایی)

مواد لازم برای یک نفر

روغن زیتون

سرکه

فیله ی مخصوص استیک گوساله(استیک را با استیک کوب حسابی دو طرفش را میکوبیم )

یک عدد سیب زمینی بزرگ

خامه ی غلیظ

قرص عصاره گوشت گوساله

دانه ی فلفل سیاه

سبزیجات سبز را میتوانید به دلخواه بخار پز کنید برای کنار بشقاب غذا

طرز تهیه سیب زمینی ها

سیب زمینی
سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی را حسابی بشویید تا پوست آن کاملا تمیز شود سپس آنرا به اندازه ی درشت خلال کنید و برای مدت کوتاهی بخار پز کنید تا کمی نرم شود. بعد سیب زمینی را میگذاریم تا هم کمی خنک شود و حرارت آن برود  و هم آبش خشک شود- سپس به سیب زمینی ها نمک و مقداری کره میزنیم و در ظرف مخصوص  که به آن روغن زیتون زده ایم – داخل فر میگذاریم برای مدت ۳۵ دقیقه تا حسابی خوشرنگ و مورد دلخواه شما سوخاری شود..  وقتی به  اواخر زمان پخت سیب زمینی نزدیک شدید، باید استیک را آماده کنید چون کلا استیک شما بین ۴ تا ۶ دقیقه باید طبخ شود و این بستگی به ضخامت گوشت شما دارد اگر گوشت شما نازک تر باشد هر دو طرف ۲ دقیقه کافی است ولی اگر ضخیم تر است هر طرف ۳ دقیقه کفایت میکند.

طرز تهیه استیک

استیک را قبلا با چوب مخصوص خوب میکوبیم  تا گوشت نرم تر شود.

ماهیتابه ی استیک بهتر است که از جنس چدنی یا آهنی باشد چون آب گوشت را جذب نمیکند. ماهیتابه های تفلون معمولا برای استیک خوب نیست.

ماهیتابه ی استیک را میگذاریم تا حسابی داغ شود –

مقدار کمی روغن میریزیم ( برای طبخ استیک نمیتوانید از روغن زیتون استفاده کنید – چون روغن زیتون برای حرارت خیلی بالا نمیباشد چون هم میسوزد و هم دود میکند که این نشانه ی خوبی برای سلامت غذا نیست. برای همین بهتر است از روغن های گیاهی دیگر برای حرارت بالا استفاده کنید.  مثل روغن آفتابگردان استفاده کنید)

احتیاجی نیست که به گوشت نمک یا فلفل بزنیم چون سس استیک را در آخر روی آن میریزیم و سس استیک بسیار خوشمزه است و به اندازه ى کافى نمک و فلفل سیاه دارد، و به آن طعم بسیار عالی میدهد.

براى درست کردن استیک، حرارت گاز اصلا نباید کم باشد چون اگر کم باشد آب استیک را بیرون میکشد و به آرامی طبخ میشود و طعم استیک را خراب میکند.. حتما باید در حرارت بالا باشد  تا  مغز گوشت در میان گوشت باقی بماند. هر طرف استیک را بین ۲ تا ۳ دقیقه طبخ شود .. البته بستگی به سلیقه و ذائقه شما دارد.. اگر استیک آبکی تر دوست دارید برای هر طرف بین یک و نیم تا دو دقیقه کافی است..

استیک را نباید زیاد رو گاز بگذارید چون هر چه بیشتر روی حرارت بگذارید گوشت آن سفت تر میشود و دیگر غذا از حالت استیک خارج میشود و قابل جویدن نخواهد بود. یک استیک نرم ، نباید  هر طرف آن باید بین یک و نیم تا ۳ دقیقه بیشتر طبخ شود.

طرز تهیه سس دانه فلفل سیاه

استیک با سس فلفل سیاه
استیک با سس فلفل سیاه

روغن ماهیتابه استیک را در یک قابلمه کوچک بریزید و به آن مقداری سرکه ی شراب با یک قاشق غذاخوری آبلیمو اضافه کنید.  ۲ تا قرص عصاره گوشت را در مقدار کمی آب حل کنید و به آن اضافه کنید،کمی حرارت میدهیم. سپس خامه ی غلیظ را آرام آرام اضافه کنید و خوب هم بزنید تا سس غلیظ و کرمی رنگ شود (حرارت را خاموش کنید )حال دانه های نکوبیده ی فلفل سیاه را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. نمک نزنید چون عصاره گوشت گوساله یى که به سس أضافه کرده أید، به اندازه کافى نمک دارد و با افزودن نمک ممکن است سس شما شور شود. (اگر طعم قارچ را دوست دارید میتوانید در ابتدای سس درست کردن مقداری قارچ تازه ی خرد شده را با روغنی که برای تهیه سس در قابله ریخته اید تفت دهید و سپس بقیه مواد سس را به آن اضافه کنید)

در ظرفی استیک را گذاشته و سس را روی آن بریزید و با سیب زمینی و سبزی که به دلخواه بخار پز کرده اید نوش جان کنید (معمولا با نخود فرنگی یا لوبیای سبز سرو میشود)

آشپزخانه ی ما برای شما آرزوی برکت و شادی میکند

خانواده مسیحی