طرز تهیه مرصع پلوی مجلسی

مواد لازم :

برنج :  ۵ پیمانه ی پلوپز
ران و سینه مرغ :  ۵ /۱کیلو
خلال هویج :  ۱۰۰گرم
زرشک :  ۱۰۰ گرم
کشمش ریز پلویی :   ۱۰۰ گرم
پیاز :   ۱۰۰ گرم
خلال بادام :  ۱۰۰گرم
خلال پسته :  ۱۰۰ گرم
پوست نارنج یا پرتغال :   ۱۰۰ گرم بدون پوست سفید
زعفران دم کرده :   ۵ تا ۶ قاشق سوپ خوری غلیظ
روغن و کره :  به مقدار لازم
گلاب به مقدار لازم

morasaPolo1

این غذای خوشمزه و زیبا ممکن است که زحمت بیشتری از سایر پخت برنج های دیگر داشته باشد، اما در مجالس و میهمانی های خاص وجود یک دیس مرصع پلو روی میز، حتما زیبایی سفره شما را چند برابر می کند. این غذا از دوران صفوی در ایران طبخ شده و غذای بسیار سنتی ایرانی میباشد.

ابتدا خلال نارنج یا پرتغال را که بسیار نازک به اندازه ی چوب کبریت بریده ایم را تلخی ش را کاملا میگیریم و در نهایت در شهد گلاب و شکر کمی تفت میدهیم و کنار میگذاریم.
طرز تلخی گرفتن( خلال ها را در آب می شوییم و در کاسه ای آب سرد ۲۴ ساعت خیس می کنیم. دقت داشته باشید که طی این مدت ۳ تا ۴ مرتبه آب آن را باید عوض کرد. سپس ۲ پیمانه آب را با یک پیمانه شکر مخلوط می کنیم و روی حرارت قرار می دهیم تا آب جوش بیاید و شکر در آن حل شود. بعد خلال ها را در صافی می ریزیم و برای ۱ دقیقه زیر آب سرد قرار می دهیم. بعد از خشک کردن آنها را به یکباره در شهد می ریزیم تا آنها نرم بشوند. خلال ها را که کمی شیرین و نرم شدند در شیشه ای می ریزیم تا آماده باشد.)
هویج را هم به اندازه چوب کبریت خلال می کنیم و بدون آنکه آن را در آب خیس کنیم، به همین شیوه طبخ می کنیم تا کمی شیرین و نرم شود.
زرشک را به مدت کمی خیس می کنیم و بعد در صافی می ریزیم و آن را قدری زیر آب سرد نگاه می داریم و بعد روی دستمال می ریزیم تا کاملا خشک شود. روغن را گرم می کنیم، زرشک را درون آن می ریزیم و با حرارت ملایم آن را در حدی که پف کند، به همراه کمی شکر تفت می دهیم.
کشمش را هم مانند زرشک عمل می آوریم ولی برای کشمش نیازی به شکر نیست.
پیاز را به صورت خلال می بریم و روی یک دستمال می ریزیم و آن را جلوی پنکه یا کولر قرار می دهیم تا آب آن خشک شود، پیاز را درون روغن بصورت طلایی سرخ می کنیم. ۱۵ دقیقه قبل از کشیدن چلو، خلال بادام و پسته را جداگانه در ظرف آب سرد خیس می کنیم و بعد از صافی رد می کنیم. آنها را روی دستمال تمیزی می ریزیم تا قدری خشک بشوند.
برای طبخ مرغ:
پوست مرغ را جدا و از وسط به دو نیم می کنیم و می شوییم. ۲ عدد پیاز را به صورت خلال های درشت خرد می کنیم و آنها را با ۱قاشق غذاخوری روغن کمی تفت می دهیم. حال مرغ ها را هم اضافه می کنیم و هر دو طرف آنها را کمی تفت می دهیم، نمک ، زعفران دم کرده، ادویه ی سبزیجات یا ادویه ی مرغ را می افزاییم و درب آن را می گذاریم. حرارت را به ۱ درجه ی سانتی گراد(اولین درجه کم) می رسانیم و مرغ را آرام و بدون آنکه آب اضافه کنیم، با بخار و آب پیاز در حدی که له نشود می پزیم. بعد از پخته شدن تمام گوشت ها را از استخوان جدا می کنیم، کمی زعفران دم کرده، روی گوشت می ریزیم و بعد با کمی کره ی آب شده آن را تفت می دهیم تا براق و خوشبو شود.
برنج را که از چند ساعت پیش خیس کرده بودیم، به صورت چلو می پزیم.
پیشنهاد می شود قبل از شروع میهمانی خلال ها را از صافی رد کنید و کنار دیس فلزی قرار دهید. با کمی فاصله خلال هویج را از صافی رد می کنیم و بعد پیاز و بعد کشمش و زرشک را به صورت ردیفی می ریزیم، مابین آنها تکه های فویل آلومینیومی قرار می دهیم تا با یکدیگر مخلوط نشوند. بعد یک فویل آلومینیومی روی سطح کامل دیس می کشیم تا آماده باشد و قبل از آنکه برنج را بکشیم، دیس را ۲دقیقه در فر قرار می دهیم تا همه یک جا گرم شوند.
باید توجه کرد زمانی که می خواهیم دیس مرصع پلو را آماده کنیم، سرعت عمل داشته باشیم که غذا سرد نشود. به اندازه ی ۳کفگیر از روی چلو می کشیم و بعد با زعفران دم کرده مخلوط می کنیم.
دیس مناسب نسبتا بزرگی را که بهتر است پایه دار باشد، آماده می کنیم. حدود سه چهارم از چلو را در درون آن می کشیم و بعد تکه های مرغ را که در فر گرم مانده است، قرار می دهیم و یک چهارم برنج را روی مرغ به صورت مخروطی می کشیم. (می توانیم مرغ رو در ظرف جداگانه سرو کنیم یا ریش ریش کرده با مواد تزیین مخلوط کنیم و داخل برنج بریزیم. و یا قطعات مرغ رو به صورت درشت لابلای برنج بگذاریم و سپس روی برنج رو تزیین کنیم.
به ترتیب رنگ آمیزی مواد را روی برنج تزیین میکنیم . میتوان یک نوار از برنج زعفرانی را بریزید و بعد خلال پسته، هویج، برنج زعفرانی، پیاز داغ، خلال بادام، برنج زعفرانی، زرشک، خلال نارنج، برنج زعفرانی، کشمش و برنج زعفرانی را کنار هم خیلی منظم که با هم مخلوط نشوند قرار می دهیم. اگر دیس هنوز جای خالی داشت ، مواد را از سر تکرار می کنیم. کمی کره و روغن را گرم می کنیم و بعد روی برنج در حدی که مرصع پلو خیلی چرب نشود، می ریزیم.

MorasaPolo

نکات تغذیه ای:
این غذا، لذیذ و دارای رنگ و طعم متنوعی است. در این پلو، از مواد گیاهی مثل هویج، بادام، کشمش استفاده شده است. بادام و کشمش منابع خوب کلسیم هستند که برای تقویت استخوانها مفید می باشند. همچنین بادام و پسته سرشاراز منیزیم بوده که باعث پیشگیری از بیمارهای قلبی – عروقی می شوند. هویج پخته شده هم حاوی آنتی اکسیدان های زیادی است که می تواند از وقوع سرطان ها و بیماریهای قلبی- عروقی پیشگیری کند.
این غذا در کل حاوی ۴۴۱۳ کالری انرژی است.

برکت و شادی مسیح بر شما و سفره های شما
‏آشپزخانه ما