کوکوی هویج سبزی

مواد لازم: ۱۵۰ گرم آرد
١٠٠ گرم هویج رنده شده (یک هویج بزرگ)
۵ قاشق سوپخوری جعفری و گشنیز تازه خرد شده
٢ عدد تخم مرغ
١.٢ دسی لیتر شیر یا آب
٢ قاشق سوپخوری پیکن پودر
نمک و فلفل به اندازه دلخواه
ظروف و وسایل لازم:
دو عدد کاسه متوسط یک قالب کیک یزدی یا نوع کاغذی آن
طرز تهیه:
ابتدا آرد، پکین پودر، نمک و فلفل را در یک ظرف مخلوط کنید، در ظرف دیگری هم هویج را رنده کنید بعد با تخم مرغ، جعفری و گشنیز خرد شده را با هم مخلوط کنید و آب یا شیر را هم بیفزاید و خوب هم بزنید وقتی این مواد خوب مخلوط شد، مواد دیگر را که در ظرف اولی مخلوط کرده بودید کم کم بیفزاید و خوب مخلوط کنید.

با قاشق یا ملاقه ظرف‌های کوچک کیک یزدی را با مواد پر کنید، دقت کنید ظرف‌ها نباید کاملا پر باشند چونکه مواد پف می‌کنند و از ظرف خارج می‌شوند کمی سر ظرف‌ها باید خالی باشد.
مدت طبخ بستگی دارد به اندازه ظرف‌ها هرچه بزرگتر باشند مدت بیشتری نیاز دارید. معمولا کوکو‌ها را برای مدت ٢۵ دقیقه یا بیشتر در فر قرار دهید کافی است. فر باید از قبل گرم باشد و روی درجه ١٨٠ سانتی گراد تنظیم شده باشد.
برای کنترل کوکوها می‌توانید از یک چوب کبریت استفاده کنید و چوب کبریت را در کوکوها فرو کنید و خارج کنید اگر مواد به آن چسبید به این معنی است که هنوز نپخته است.
اگر قالب کیک یزدی در اختیار ندارید می‌توانید کوکوها را مثل کوکوهای معمولی در ماهی تابه و روغن سرخ کنید.
این کوکو چون در فر پخته میشود بسیار مفید است چون چربی و غذای سرخ کرده در طولانی مدت سلامت بدن ما را به خطر می اندازد؛ بهتر است سعی کنیم غذاهای سرخ کردنی یا کوکوها را بیشتر در فر بعمل آوریم و از سرخ کردن آنها پرهیز کنیم.

آشپزخانه ما برای شما سلامتی و برکت از خداوندمان عیسای مسیح آرزومند است