طرز تهیه خورشت آلو بخارا با مرغ

برای ۴ تا ۵ نفر
یک مرغ متوسط خورد شده( سینه و ران)
آلو خورشتی نیم کیلو
زعفران سابیده شده
زردچوبه به مقدار نیاز
پیاز متوسط یک عدد
رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری
نمک و روغن به میزان لازم

پیاز را رنده میکنیم و آن را سرخ میکنیم وقتی به رنگ طلایی در آمد به آن زردچوبه میزنیم.
سینه و ران مرغ را که قبلا خورد کرده ایم را درون این پیاز داغ میریزیم و همراه با پیاز تفت میدهیم تا طعم خوبی به مرغ بدهد.
بعد از اینکه مرغ کمی تفت داده شد آنرا میگذاریم بپزد برای طبخ این غذا نباید زیاد آب بریزیم چون طعم آن خراب میشود مقدار آب تا سطح مرغ کافی است.

وقتی مرغ ما نیم پز شد آلو را در پیاز داغ تفت میدهیم به مرغ اضافه میکنیم چون آلو معمولا زودپز است در این فاصله زمانی آنرا به مرغ اضافه میکنیم. در این قسمت دیگر درب دیگ غذا نمی گذاریم چون ممکن است باعث له شدن مرغ یا آلوها شود.
زعفران حل شده را به خورشت اضافه میکنیم و میگذاریم در حرارت کم خورشت ما جا بیفتد.
معمولا چون مدت پخت مرغ
در اروپا بسیار سریع است این خورشت تا یک ساعت کاملا پخته میشود و جا می افتد. برای مزه و رنگ این خورشت یک قاشق غذاخوری رب گوجه فرنگی اضافه میکنیم تا رنگ زعفرانی آن قشنگ تر شود.
نمک خورشت را به مانند خورشت های دیگر بریزید و طعم آن را بچشید حال ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری به آن شکر بزنید توجه کنید که قاشق های شکر را یکی یکی بریزید بچشید بعد اگر طبق ذائقه تان بود باز به آن بیفزایید. این خورشت نباید ترش باشد بلکه باید ترش و شیرین باشد در واقع ترشی آلوها و شیرینی شکر یک طعم دل انگیز و دوست داشتنی به غذا و مرغ میدهد.
توجه داشته باشید در زمان پخت درب خورشت را نبندید چون آلوها و مرغ ممکن است له شوند و زیبایی خورشت شما از دست بدهد.
وقتی مطمئن شدید که مرغ کاملا پخته و آلوها به راحتی در دهانتان حل میشود این خورشت لذیذ آماده است و میتوانید آن را با برنج نوش جان کنید.
آشپز خانه ما برایتان آرزوی برکات و سلامتی دارد