چند نکته برای ازدواج مسیحی

خدا بنیان گذار ازدواج است. او مایل بوده که شما با هم ازدواج کنید و اینکه امروز با هم زندگی می کنید اراده خدا است و خدا از آن خشنود است. ولی خدا از طریق کلامش ازدواج مسیحی را به ما یاد می دهد.
چند نکته عملی در رابطه با ازدواجتان وجود دارد.

۱-   در ازدواج مسیحی زن و شوهر هر قدر به خداوند نزدیک شوند با یکدیگر نیز به همانقدر صمیمی و نزدیک خواهند شد.

۲-   بعضی می گویند من برای بچه هایم با شوهرم یا زنم زندگی می کنم. این یک تصویر کاملا اشتباه از ازدواج است. زوج مسیحی برای یکدیگر زندگی می کنند و اگر بخاطر بچه هایتان با شوهر یا زنتان زندگی می کنید این ازدواج پایداری نیست حتی اگر تا پایان عمر با هم باشید.

christian marriage 1
christian marriage 1

۳-   خداوند فرموده که مرد، پدر و مادر خود را ترک کند و با زن خویش بپیوندد… و به عروس می گوید ای عروس خانه پدر خود و خانه مادر خویش را ترک کن. گاهی اوقات ما جدا از پدر و مادر زندگی می کنیم ولی زندگی ما را آنها کنترل می کنند. این درست نیست. زندگی ما باید کاملا توسط خودمان و خداوند اداره شود بدون دخالت کسی. البته مشورتها خوب است ولی دخالت صحیح نیست. بعضی ها نیز با پدر و مادر زندگی می کنند. در صورتیکه امکان ندارد می توان با آنها زندگی کرد ولی باید حد و مرز را مشخص کرد ولی تا آنجا که امکان دارد زن و شوهر باید مستقلا خانه ای برای خود بسازند.

۴-   چیزی که در خانواده های ایرانی و حتی نه فقط ایرانی بلکه برخی ملل  دیگر نیز، مشاهده شده این است که زن و شوهر به هم ابراز علاقه نمی کنند. این کاملا اشتباه است. همانطور که محبت ما نسبت به خدا با ابراز علاقه و پرستشمان رشد می کند، محبت ما نسبت به یکدیگر نیز با اعتراف به عشق و علاقه مان نسبت به یکدیگر رشد می کند. سعی کنید هر روز حتما به نوعی به زن یا شوهرتان ابراز علاقه بکنید. گاهی اوقات هدیه ای برای یکدیگر بخرید و گاهی گل و گاهی به یکدیگر بگویید که چقدر یکدیگر را دوست دارید.

۵-   اکثر مردها فکر می کنند که رئیس خانمهایشان هستند و اینکه کتاب مقدس گفته مرد سر زن است و زن باید از مرد اطاعت کند را نیز بهانه می کنند، ولی این گفته های کتاب مقدس را باید در متن آن تفسیر کرد یعنی با کل کتاب مقدس. چند آیه قبل از اینکه بگوید زنان شوهران خود را اطاعت کنید، کتاب مقدس می فرماید یکدیگر را اطاعت کنید. یعنی شوهر زن را و زن شوهر را! در مورد سر بودن مرد باید گفت بلی مرد سر زن است ولی کلام خدا می گوید پدر سر مسیح است و مسیح سر مرد و مرد سر زن و کلام خدا می گوید ما مردان باید از مسیح سرمشق بگیریم که چگونه سری بود. مردها با استحکام تصمیم می گیرند و در تصمیم گیری قوی تر از زنان هستند و در بعضی موارد مدیریت قویتر از زنان هستند، به این علت کلام خدا مردان را سر زنان قرار داده تا حالت حمایت و کمک به زن را داشته باشند ولی در ضمن مردان باید مانند مسیح سر باشند یعنی ریاست نکنند بلکه مانند مسیح که فرمود از من نمونه بگیرید شما مرا استاد خویش می خوانید من پاهای شما را با اینکه استاد هستم شُستم پس شما نیز چنین کنید. پدر چگونه سری برای مسیح است. او همه چیز خود را با مسیح تقسیم کرده و او را محبت می کند و از او حمایت می کند. شما نیز به همین صورت از زنان خود حمایت کنید و آنها را محبت کنید و همه چیز خود را با آنها تقسیم کنید.

۶-   یکی از مسائل مهم در رابطه زناشویی عدم مصاحبت زیاد بین زن و شوهر است که باعث اکثر دعواها و سوء تفاهمات می باشد. هر قدر با زنتان – شوهرتان، صحبت کنید و با او در صحبت کردن وقت صرف کنید  و برای با او هم صحبت شدن ارزش قایل شوید، آنوقت در تصمیم گیری و زندگی و شرایط دشوار، بیشتر او را درک خواهید کرد و درصد سوء تفاهمات خیلی کم خواهد شد.

۷-   زنان و مردان دارای خصوصیات کاملا متفاوتی و گاهی متضادی هستند. مردان منطقی و کلی نگر و زنان احساسی و جزئی نگر هستند. مردان از نظر نیاز جنسی قویتر و زنان ضعیف تر هستند. مردان می خواهند زود به هدف برسند ولی زنان می خواهند تمام جزئیات را بدانند و… و….و…به این علت در میان مرد و زن سوء تفاهمات زیادی وجود دارند و زن و شوهر می باید با درک یکدیگر و مطالعه یکدیگر بتوانند بر این مسائل چیره شوند. و در مسایل جنسی نیز باید کاملا نسبت بهم شناخت پیدا کنید و علاقمندی های دیگری را در این امر – یاد بگیرید..  زیرا بسیاری از مشکلات همسران منشا عمیقی در روابط جنسی ناموفق آنها دارد.. سعی کنید در این رابطه با شریک زندگی تان بیشتر صحبت کنید.

۸-   دعوا جزئی از رابطه صمیمی است و نباید از آن گریخت یا آن را بد دانست ولی باید دانست که چگونه باید آن را به مسیر صحیح هدایت کرد. وقتی بر سر مسئله ای عدم توافق دارید و دعوا می کنید، همیشه می باید یکی از  شما فروتن شود و ساکت شود یا از معرکه خارج شود. وقتی سر و صدا خوابید و هر دو در وضعیت مثبتی بودید می توانید با یکدیگر سر یک میز بنشینید و با دعا آنچه که در موردش دعوا داشتید در میان بگذارید و به آرامی حل کنید. بیشتر در مورد راه حل صحبت کنید تا در مورد خود مشکل. یک مسئله خیلی مهم این است که هر مشکل شما باید با دعا و صحبت با یکدیگر حل شود و گرنه عدم حل این مشکلات ریز باعث بروز مشکلات بزرگ خواهد شد.

christian family2
christian family2

۹-   می باید این را در نظر بگیرید که ازدواج یک تعهد و پیمان بین زن و شوهر در حضور خدا و مردم است. همانطور که خدا در پیمان خود وفادار بوده و تا آخر اسرائیل و کلیسا را محبت می کند، ما نیز می باید زن و شوهر خود را تا به آخر محبت کنیم و بر سر پیمان ازدواج خود بایستیم. هیچ چیز نباید باعث از هم گسیختن این پیمان شود. خدا از طلاق نفرت دارد.

۱۰-  برای جوانانی که هنوز ازدواج نکرده اند باید بگوییم که با توجه به اینکه ازدواج ما را وارد یک تعهد و یک پیمان می کند، هر رابطه زناشویی بدون ازدواج نیز ناپایدار و خارج از اراده خدا است و خدا آن را دوست ندارد و وضعیتی ناپایدار و ناامن در ما ایجاد خواهد کرد که هم بر روحیه ما و هم بر زندگی روحانی ما تاثیر خواهد گذاشت.

 

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 23
دوست نداشتم: 15
میانگین امتیازات: 1.53

5 دیدگاه در “چند نکته برای ازدواج مسیحی

سلام دوست عزیز
از مهمترین نکاتی که در ازدواج مسیحی حائز به اهمیت است این است که توسط کشیش که نماینده مسیح در کلیسا میباشد زن و مردی که میخواهند در عهد ازدواج زندگی کنند، برکت داده میشوند و دعای برکت را برای زندگی آنها و فرزندان آینده آنها، در کلیسا که بدن مسیح است از خداوند می طلبند. و حاضران نیز در این پیوند آسمانی که پدر پسر و روح القدس در آن شرکت دارد برای این زوج طلب برکت و حفاظت میکنند.
همینطور در ازدواج مسیحی زن و شوهر در حضور کشیش و دیگر حاضران آن مراسم سوگند یاد میکنند که تا پایان عمر به هم متعهد و وفادار باشند و در رنجها و سختیها و شادیها دوش به دوش هم وفادارانه این ازدواج را به ثمر برسانند. زیرا که ازدواج مقدس ترین سنت مسیحی است که تقدس و پاکی در آن الزامی است و زن و مرد نه تنها به یکدیگر پاسخگو و متعهدهستند بکله اگر اشتباه یا خطایی در ازدواج آنها دیده شد باید به کلیسا و مشایخ کلیسا نیز پاسخگو باشند و کلیسا نیزدر روز تنگی و سختی حمایت و کمک خود را تابه آخر ایفا خواهد کردازدواج مسیحی زیباترین و باشکوه ترین سنتی است که بر روی زمین وجود دارد
شادی و برکت و عشق بادوام را برای تمامی ایمانداران و زوجهای عزیز از خداوندمان خواستاریم

سلام – من نمی فهمم رو چه حسابی به یک شخص ولو کشیش پدر گفته میشه – خود مسیح گفته که هیچ کس رو بر روی زمین پدر نخوانید

اگر ازدواج مسیحی خیلی مقدس هست چرا خود راهبان مسیحی ازدواج نمیکنند؟
البته اخبار آزار و اذیت بچه ها توسط راهبان مسیحی در اروپا و امریکا اخیرا خبرساز بوده و خیلی نمیشه به صداقت حرف این جماعت اعتماد کرد
سوال من اینجاست که چطور با وجود اینکه راهبان مسیحی ازدواج نمیکنند (البته بصورت نمادین!) ولی این عمل در دین مسیحیت به قول شما یک عملی شمرده میشود که از بهترین اعمال است و عین عبارت شما که نوشتید ::ازدواج مسیحی زیباترین و باشکوه ترین سنتی است که بر روی زمین وجود دارد:: چه معنی میدهد؟
آیا این یک نوع تناقض آشکار نیست که بر سایر تناقضات دیگر موجود در دین سراسر ممزوج با خرافه و تقلب مسیحیت امروزی اضافه شده؟

سلام دوست عزیز
ممنون برای کامنت ی که گذاشتیدو ممنون برای تماس
ازدواج در مسیحیت بسیار پاک و مقدس است و دستور خداوند برای ما از روز اول پیدایش است که مرد پدر و مادر خود را ترک میکند و به همسر(زن) خود می پیوندد. در مسیحیت بسیار توصیه شده که ازدواج بین یک زن و یک مرد است و باید برای همیشه و تا پایان عمر نسبت به هم وفادار بمانند و همسر دیگری اختیار نکنند. ازدواج زن و مرد در مسیحیت به مانند رابطه مسیح با کلیسای خود است ..مرد به مانند مسیح و کلیسا به مانند زن است و هردو باید در قدوسیت کامل و پاکی و اطاعت محض از خداوند باشند و همدیگر را محبت کنند. رهبانیت یا تجرد در مسیحیت یک مسئله کاملا اختیاری است و در آن هیچ اجباری برهیچ کسی نیست. و همه در آن آزاد هستند – پولس رسول می فرماید کسانیکه عطال تجرد ندارند بهتر است ازدواج کنند زیرا بهتر از این است که در آتش شهوت بسوزند و در گناه بیفتند. و البته در این وسط بسیار دچار اشتباه شدند و برای اینکه به اشتباه تصور خود وارد رهبانیتی شدند که قادر به تحمل آن نبودند و به گناه کشیده شدند و بهای گناه خود را که بسیار است باید بپردازند- ولی مهم این است که دستور مسیح و رسولان مسیح فقط وفقط برای کسانی است که این عطا را دارندحتی برخی از رسولان بزرگ مسیح که از ارکان کلیسا ست و مسیح کلیسای خود را بر او بناکرد، حضرت پطرس رسول، همسر داشت و همراه با همسر خود به سفرهای بشارتی و خدمتی خویش میرفته

منظور پدری که عیسی گفت پدر اسمانی هستش . وقتی به کشیش پدر گفته میشه منظور پدر روحانی خانواده مسیحی هستش . اگه منظور عیسی از پدر غیر از پدر اسمانی بود چرا شما به بابای خودتون میگید پدر ؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =