بوقلمون روست شده

بوقملون روست شده یکی از غذاهای سنتی شام کریسمس یا نهار کریسمس است و اکثر مسیحیان آن را در این ایام درست میکنند .

نکته ی مهمی که برای درست کردن بوقلمون نیاز است بدانیم این است که بهتر است بوقلمون شما زیاد بزرگ نباشد چون نمیتوانید آنرا خوب طبخ کنید معمولا یک بوقلمون ۳کیلو و نیم خیلی سایز خوبی است هم جوان تر است هم طعم بهتری دارد وهم راحتتر پخته میشود اگر هم این سایز برایتان کم بود میتوانید ۲ تا بوقلمون داشته باشید

ابتدا باید برای داخل شکم بوقلمون مواد مخصوص را که به آن استافین میگویند درست کنیم:

طرز تهیه استافین خانگی:

۲ تا ۳ تا نان تست(نرم) را بصورت مربع های بسیار کوچک خورد میکنیم،ومیریزیم داخل یک کاسه سپس مقداری کنیاک و یک کمی روغن معطر به آن اضافه میکنیم آنرا هم میزنیم و میگذاریم برای مدت ۳-۴ دقیقه بماند تا کمی جا بیفتد.
۲ تا شاه بلوط را پوست کنده خوب ریز ریز میکنیم و به مواد داخل کاسه اضافه میکنیم.
حال یک سیب را پوست کنده آنرا به صورت مربع های ریز ریز خورد میکنیم و به مواد اضافه میکنیم.
۳ عدد سوسیس را از پلاستیکش باز میکنیم و داخل این مواد میریزیم( نکته : در اروپا سوسیس هایی است که پخته نشده است و دور آُنها را با نایلونها مخصوصی میپیچند که از جنس یک نوع چربی خوک است اگر این نایلونها را باز کنیم سوسیس شبیه به گوشت له شده ای که با مواد معطر و ادویه جات ترکیب شده در میاید و حالت ظاهری خود را از دست میدهد. اگر شما در ایران هستید و به این نوع سوسیس دسترسی ندارید میتوانید مقداری گوشت چرخ کرده را با ادویه جات و سبزیجات معطرو کمی چربی ترکیب کنید خوب آنرا ورز بدهید تا یکدست شود آنوقت به مواد داخل کاسه اضافه کنید)
اکنون همه مواد را خوب به هم میزنیم و فلفل نمک آنرا میزنیم. میتوانید اگر جگر دوست دارید (آنرا کاملا خورد و ریز کنید) و به این مواد اضافه کنید.
حال مقداری سبزیجات معطر مانند: گشنیز، آویشن، مریم گلی ریحان تازه را کاملا خورد کرده به این مواد اضافه کنید.
یک عدد پیاز را هم کاملا خورد کرده به این مواد اضافه میکنیم.
همه مواد را خوب به هم میزنیم و آنرا به کناری میگذاریم تا به عمل بیاید.

برای درست کردن بوقلمون نیاز به سبزیجاتی داریم مانند: پیاز، هویج و کرفس
این سبزیجات را به قطعات بزرگ تقسیم میکنیم و روی سینی نچسب که میخواهیم داخل فر بگذاریم میریزیم توجه داشته باشید که تمام سطح سینی از این سبزیجات و پیاز پر باشد چون باید بوقلمون را روی سطح این سبزیجات قرار دهیم به علت حرارت مستقیم که به سینی میخورد ممکن است بسوزد پس باید با سطح سینی تماس نداشته باشد و روی سطح سبزیجات قرار بگیرد.

بهتر است بوقلمون شما زیاد بزرگ نباشد چون نمیتوانید آنرا خوب طبخ کنید معمولا یک بوقلمون ۳کیلونیم خیلی سایز خوبی است هم جوان تر است هم طعم بهتری دارد وهم راحتتر پخته میشود اگر هم این سایز برایتان کم بود میتوانید ۲ تا بوقلمون داشته باشید.

بوقلمون را با یک نباید آب داشته باشد و اگر داخل و یا لای به لای آن آب داشت کاملا آنرا با یک پارچه خشک کنید سپس یک قالب کره را که در دمای اتاق نگهداری شده را به تمام نقاط بوقلمون می مالیم طوری که مملو از کره شود مخصوصا روی رانهایش را حسابی کره اندود کنید چون گوشت بوقلون خشک است و خیلی زود نرمی خود را از دست میدهد برای همین مهم است که با کره چربی آنرا و نرمی گوشت را تا میتوانیم حفظ کنیم از طرفی کره باعث میشود که رنگ بوقلمون طلایی خوشرنگ شود.

حال از قسمت زیر سینه و رانهای بوقلون- آرام آرام دستمان را زیر پوست بوقلمون میبریم و آرام آرام همه جای با مواد استافین که تهیه کرده ایم پر میکنیم روی تمام نقاط سینه را از زیر پوستش – با استافین پر میکنیم این کار باعث میشود طعم مواد معطر وارد گوشت بوقلمون شود و بسیار طعم خوبی به گوشت بوقلمون میدهد- همه جای بوقلمون را نمک و فلفل سیاه می زنیم

اگر مواد استافین اضافه آمد شکم بوقلمون را با آن پر میکنیم .

حال روی سینی فر را که سبزیجات را آماده کرده ایم کمی روغن زیتون میریزیم توجه داشته باشید که همه ی سطح سینی شما مملو از پیاز و سبزیجات باشد و  سپس بوقلمون را روی این سبزیجات قرار میدهیم.

(اگر استافین اضافه آمده میتوانید آنرا در یک ظرف گود مخصوص فر بریزید و مواد را با قاشق کمی له میکنیم و روی آنرا هم کره میدهیم. استافین معمولا تا ۴۰دقیقه آماده میشود و وقتی روی آن کمی به رنگ قهوه ای کم رنگ در می آید آماده خوردن میشود و میتوانید بعنوان مکمل غذا در کنار شام کریسمس خود آنرا سرو کنید).

حال روی بوقلمون را کاملا با فویل بپوشانید توجه کنید که فر به بدن بوقلمون تماس پیدا نکند وگرنه پوست آن به فویل میچسبد و یا کره ی روی آن پاک میشود- فر را باید از قبل کاملا گرم کنید در دمای ۲۲۰ درجه سانیگراد

حال بوقلمون که که کاملا فویل پیچ شده را داخل فر ۲۲۰ درجه سانتیگراد برای مدت ۴۰ دقیقه میپزیم

بعد از ۴۰ دقیقه درجه فر را به ۱۷۰ درجه سانتیگراد میرسانیم  و میگذاریم بپزد زمان آن بستگی به وزن بوقلمون شما دارد برای بوقلمون ۴ تا ۵ کیلو ۲ تا ۲:۳۰ ساعت زمان نیاز هست برای ۵ تا ۶ کیلو ۲:۳۰ تا ۳:۱۵ دقیقه زمان نیاز هست برای ۶ تا ۷ کیلوگرم به ۳:۳۰ تا ۴ ساعت زمان نیاز هست برای ۸ تا ۹ کیلو به ۴ تا ۴:۳۰ ساعت وزن نیاز هست

بعد از اینکه بوقلمون در این درجه طبخ شده یکباره درجه فر را به ۲۰۰ درجه سانتیگراد برسانید سپس بوقلمون را از فر خارج کنید و فر را از روی بوقلمون برمیداریم و تمام نقاط سینه و رانهای و هر جایی که در دسترس است را با روغن زیتون حسابی چرب میکنیم و بوقلمون را به داخل فر برمیگردانیم و برای مدت ۳ دقیقه بوقلمون را داخل فر میگذاریم تا روست شود- نکته ی بسیار مهم این است که هر ۵ یا ۱۰ دقیقه بوقلمون را روغن میزنیم و از مواد چربی که کف سینی فر ریخته روی آن میریزیم  تا خشک نشود و طعم خوبی به گوشت ان میدهد و دوباره داخل فر میگذاریم .

بعد از اینکه بوقلمون پخت، سینی را از فر در می آوریم و بوقلمون را با احتیاط برداشته در ظرف دیگری قرار میدهیم تا مدت ۲۰ دقیقه بماند و گوشت پرنده خودش را ول کند و حالت نرم پیدا کند.
حالا سبزیجات و مواد سس اضافه مانده در داخل یک قابلمه میریزیم و یک لیوان شراب قرمز و یک لیوان آب مرغ معطر به آن اضافه میکنیم و روی حرارت گاز قرار میدهیم. سعی کنید روغن های روی این سس را با یک قاشق بردارید و دور بریزید تا سس شما غلیظ تر و خوشمزه تر شود. حال این مواد را از صافی عبور دهید.
کمی آرد و آب سرد را در یک کاسه جداگانه خوب حل کنید تا ترکیبی یکدست به دست بیاید. آنوقت سسی را که درست کرده بودیم و از صافی عبور داده بودیم را دوباره روی حرارت قرار میدهیم و وقتی سس شروع به جوشیدن کرد ترکیب آرد و آب را آرام آرام به آن اضافه میکنیم و مرتب هم میزنیم و نگاه میگنیم که زیاد سفت نشود و کمی هم حالت آبکی داشته باشد اگر خیلی سفت شد میتوانید کمی آب مرغ به آن دوباره اضافه کنید.
این سس خوشمزه را که اصطلاحا گریوی میگویند را میتوانید به میز شام بیاورید و وقتی بوقلمون و استافین سبزیجات و سیب زمینی ر ا در بشقابتان ریختید روی آن بریزید و نوش جان کنید

turkeytime

در کنار بوقلمون میتوانید مقداری سبزیجات مانند کلم، هویج، لوبیا سبز  آبپز کنید و مقداری سیب زمینی هم در داخل فر بپزید و میز شام خود را برای کریسمس تزیین کنید.

آشپزخانه ما امید وار است در این کریسمس روزهای پر از برکات و شادی در خانه هایتان و سفره هایتان داشته باشید

ترجمه :راشین سایروس