کوکوی بادکوبه ای یا چغرتمه(گیلانی)

روش تهیه ی کوکوی بادکوبه ای (غذای گیلانی)

 

چغرتمه ی بادکوبه ای نوعی کوکوی مرغ است چنانکه از اسمش پیداست دستور تهیه ی آن از بادکوبه (قفقاز) به گیلان آمده است. در گذشته روابط گیلان و قفقاز بسیار حسنه بود و گروه زیادی از تجار سر شناس گیلانی در آنجا خانه و تجارت خانه داشتند و بین دو ناحیه رفت و آمد می کردند و مسلما هم آنها بودند که طرز تهیه چغرتمه بادکوبه ای را با خود به گیلان آوردند و خانم های کدبانوی و بااستعداد شمالی هم آن را به طرز صحیح طبخ نمودند.امروزه این کوکو در رشت و نواحی شمال متداول است و بسیار خوشمزه می باشد.

مواد لازم: ( برای ۶ تا ۸ نفر)

مرغ: ۱ عدد به وزن یک کیلو ونیم
تخم مرغ: ۱۰ عدد
پیازداغ: به اندازه ی ۵ قاشق غذاخوری

سیب زمینی متوسط ۲ عدد

جعفری خرد شده ۴ قاشق غذاخوری

جوش شیرین: ۱ قاشق مربا خوری
زعفران دم کرده: نصف قاشق چای خوری
زرد چوبه، نمک، فلفل و دارچین: به مقدار کافی
آب لیمو: یک یا دو قاشق غذا خوری
رب گوجه فرنگی: ۲ قاشق سوپخوری
آب مرغ: ۱ پیمانه
سیر : ۱حبه

(اگر دوست داشتیده میتوانید یک لیوان هم لوبیا سبز پخته شده و خرد شده بهش اضافه کنید که در آنصورت تخم مرغش هم باید اضافه شود)

طرز تهیه:

کوکوی بادکوبه ای یا چغرتمه
کوکوی بادکوبه ای یا چغرتمه

مرغ را می پزیم وآب آن را نگه می داریم. مرغها را ریش ریش یا ساطوری می کنیم. سیب زمینی را نگینی و بسیار کوچک خرد میکنیم و سرخ میکنیم و به مرغ اضافه میکنیم، پیاز داغ را هم به مواد اضافه میکنیم، تخم مرغ ها را جدا گانه با ۱ قاشق مرباخوری آب سرد می زنیم و به مرغ و پیازو سیب زمینی اضافه کرده،جعفری خرد شده را نیز افزوده و سپس یک سیر متوسط را هم رنده ریز می کنیم و به همراه زرد چوبه، کمی نمک (چون قبلا مرغ را با نمک پخته ایم)، فلفل، جوش شیرین، دارچین به مواد افزوده و با هم خوب مخلوط میکنیم. وقتی که تابه داغ شد ۲ قاشق روغن مایع در تابه می ریزیم و مایه ی کوکو را در آن می ریزیم و موقع ریختن مایه حرارت را کم می کنیم وقتی مایه را ریختیم تابه را کمی تکان می دهیم تا مواد یکدست شود وهمه ی تابه را بپوشاند در همین لحظه در تابه را گذاشته وحرارت را برای چند لحظه بالا می آوریم تا کوکو پف کند بعد شعله را ملایم می کنیم. در ضمن این کوکو را نباید در تابه ی با قطر زیادو بزرگ درست کرد. تابه ای را انتخاب کنیم که قطر کم و لبه دارباشد تا قطر کوکو زیاد شود. هر دو طرف که سرخ و طلایی شد. ۲ قاشق رب را در کاسه ای همراه آب مرغ با کمی زعفران و آب لیمو ترش یا آب نارنج  خوب مخلوط کرده آرام روی کوکو می ریزیم ودر آن را می گذاریم. می توان به دلخواه چند برش به کوکو زد. وقتی کمی از آب کم شد برمی گردانیم تا طرف دیگرش هم طلایی شود و رب به خوردش برود .این غذا نباید خشک باشد. کمی مرطوب بودنش خوشمزه اش می کندو اگر خشک شود سفت می شود. کوکو آماده است این غذا هم با نان هم با برنج سرو می شود.

برکت مسیح بر شما و خانه ی شما

خانواده ی مسیحی