Mel Gibson

مل گیبسون و ادامه فیلم جنجالی مصائب مسیح

مل گیبسون، بازیگر، تهیه کننده و کارگردان سینما قصد دارد بر اساس فیلمنامه رندال والاس، قسمت بعدی فیلم جنجال برانگیز ‘مصائب مسیح’ را بسازد. رندال والاس، که فیلمنامه ‘شجاع دل’ به کارگردانی مل گیبسون را نوشته بود، ضمن اعلام این خبر گفت که اکنون مشغول کار بر روی فیلمنامه قسمت بعدی مصائب مسیح است.

آقای والاس در مصاحبه‎ای با هالیوود ریپورتر گفت که “من همیشه می‎خواستم این داستان را تعریف کنم. مصائب تنها اول داستان است، این قصه سر درازی دارد.”

این فیلمنامه‌نویس در فیلم قبلی ماجرای دلخراش و جزییات سخت از ۱۲ ساعت آخر زندگی مسیح را روایت کرد.

مصائب مسیح که دوازده سال پیش اکران شد، با فروش معادل ۶۱۲ میلیون دلار در سراسر جهان، به پرفروشترین فیلم مستقل در تاریخ سینما تبدیل شد.

اما مل گیبسون از سوی مجامع و محافل یهودی مورد انتقاد قرار گرفت که معتقد بودند فیلم دارای مضمون یهودی ستیزی است.

رندال والاس فیلمنامه 'شجاع‌دل' اولین تجربه کارگردانی مل گیبسون را در سال ۱۹۹۵ نوشت
رندال والاس فیلمنامه ‘شجاع‌دل’ اولین تجربه کارگردانی مل گیبسون را در سال ۱۹۹۵ نوشت

دو سال بعد از آن، در ۲۰۰۶ مل گیبسون خود نیز متهم به یهودی ستیزی شد. او را به خاطر رانندگی در حال مستی بازداشت کرده بودند و گفته می‌شود که او هنگام بازداشت به مأمور پلیس دشنام ‌هایی با محتوای ضدیهودی داده بود.

رندال والاس فیلمنامه ‘شجاع‌دل’ اولین تجربه کارگردانی مل گیبسون را در سال ۱۹۹۵ نوشت. این فیلم برنده ۵ جایزه اسکار، از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردان شد.

والاس و گیبسون در سال جاری در ساختن فیلم ‘تیغه هکسا’ (Hacksaw Ridge) با یکدیگر همکاری کردند.

آقای والاس گفت که این دو در جریان ساخت فیلم جدید در مورد قسمت بعدی مصائب مسیح صحبت کردند.

مل گیبسون با ‘تیغه هکسا’ پس از ۱۰ سال به عرصه کارگردانی بازگشته است. آخرین فیلم به کارگردانی آقای گیبسون، آپوکالیپتو، محصول ۲۰۰۶ بود.

در این فیلم که قرار است در ماه نوامبر اکران شود، اندرو گارفیلد در نقش دکتر دزموند داس، پزشک ارتشی در جنگ جهانی دوم را بازی کرده است.

 

منبع : سایت بی بی سی فارسی

http://www.bbc.com/persian/arts/2016/06/160610_l43_mel_gibson_passion_of_the_christ_sequel