سوپ گشنیز مجلسی

 

مواد لازم:

گشنیز ۱۰۰ گرم
جو پوست کنده ۱۵۰ گرم
هویج ۲ عدد
سیر ۲ حبه
ماست ۵۰۰ گرم
آرد ۱ قاشق غذاخوری
آب مرغ ۲ لیوان
روغن مایع به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
نمک به میزان لازم
soup

طرز تهیه:

بهتر است جو پوست کنده را از قبل بخیسانیم تا راحت تر پخته شود. برای این منظور حداقل باید جو را چند ساعت بخیسانیم. یک عدد پیاز نگینی خرد شده را بهمراه روغن زیتون در قابلمه تفت میدهیم سپس جو را به همراه چند لیوان آب، به پیازاضافه میکنیم و روی حرارت ملایم می گذاریم ، تا زمانیکه جو بپزد و لعاب بیاندازد.

یک  ساعت بعد هویج را رنده می کنیم و به همراه مقداری نمک و آب مرغ به قابلمه اضافه می کنیم و درب قابلمه را می گذاریم تا مواد بپزند. ابتدا حرارت زیر قابلمه را کمی زیاد می کنیم تا آب داخل قابلمه به جوش بیاید سپس حرارت را ملایم می کنیم.

در این مرحله سیر را رنده می کنیم و به همراه ماست و آرد خوب در یک قابلمه با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. در مرحله بعد سوپ را از روی حرارت بر میداریم و کم کم به قابلمه حاوی ماست اضافه می کنیم تا ماست کم کم گرم شود وگرنه ماست بریده بریده میشود .

پس از اینکه تمام مواد را با هم مخلوط کردیم قابلمه را روی حرارت بسیار ملایم قرار می دهیم. در این مرحله باید سوپ را مرتب هم بزنیم تا شروع به جوشیدن کند. پس از اینکه سوپ شروع به جوشیدن کرد ، گشنیز را ساطوری می کنیم و به آن اضافه می کنیم.

 

در پایان نمک و فلفل سوپ را اندازه می کنیم.

سعی کنید حتما از ماست ترش در سوپ گشنیز استفاده کنید تا خوشمزه شود.

بعد از حدود ۵ دقیقه پس از اضافه کردن گشنیز سوپ را از روی حرارت بر می داریم. سوپ را در ظرف سوپ خوری می ریزیم و با مقداری گشنیز تزیین می کنیم. برای تزیین این سوپ می توانیم از سبزیجات معطر مثل جعفری هم استفاده کنیم.

 

نکته:

(میتوانید مقدار هویج را ۲ برابر کنید و مقدار ماست را نصف این مقدار که در دستور داده ایم، در این صورت سوپ شما بیشتر رنگ قرمز نارنجی، با طعم بیشتری از هویج میگیرد)

برکت مسیح بر شما و خانواده ی شما.